Informační středisko město Jindřichův Hradec

Největší novinkou pro letošní rok je otevření planetária, které vzniklo jako projekt, kdy z původní hvězdárny F. Nušla vzniklo moderní zařízení evropských rozměrů, a které bude sloužit návštěvníkům ke vzdělávání, poznávání i k zábavě.

Určitě si nenechte ujít návštěvu Muzea Jindřichohradecka – muzea s největším pohyblivým lidovým betlémem na světě Krýzovými jesličkami, nebo návštěvu Muzea fotografie a moderních obrazových médií, které nabízí výstavy děl českých i zahraničních autorů. Mezi zajímavé výstavy patří autorská tvorba Václava Chocholy, představitele české výtvarné fotografie. V letošním roce budou od tohoto autora ke zhlédnutí hned dvě výstavy. První výstava je nazvaná Morava 53-88, zachycující život v Mikulově a jeho okolí, druhá nese název Salvador Dalí a představuje tuto mimořádnou osobnost světového výtvarného umění. Milovníky zvířat potěší také výstava Antonín Malý / Czech Pes Foto nebo kolekce cestopisných snímků Karla Kulovaného s názvem Můj svět II.

Výstavní dům Stará radnice připravil pro letošní rok rozšířený provoz na modelovém kolejišti, které je zde nainstalováno od loňského roku. V galerii výstavního domu je pro první polovinu sezóny otevřena výstava k animovanému seriálu Broučci, na zbytek sezóny pak výstava Čeští vědci a jejich vynálezy, společně s akademií věd. Dům gobelínů připravil pro letošní sezónu prezentaci prací účastnic jím pořádaných workshopů s názvem „Výstava tkaných výrobků a tapiserií“.

Na státním hradu a zámku, který se svou rozlohou řadí na třetí místo v České republice, můžete zhlédnout výstavy „Kabinety Stuchlé“ a expozice Černínové – diplomaté, cestovatelé, sběratelé. Výstava představuje dosud opomíjené téma diplomatických misí českých šlechticù v 17.–20. století. Každý rok se v měsíci srpnu odehrává pod širým nebem na třetím nádvoří hradu a zámku tradiční operní představení Opery Národního divadla a návštěvníkům jsou zde servírována nejznámější operní díla. Letos se můžete těšit na operu Trubadúr od Giuseppe Verdiho.

Volný čas můžete aktivně využít na discgolfovém hřišti v centru města v Mertových sadech. Vydat se také můžete na procházku Jindřišským údolím či na cyklovýlet po blízkém rozkvetlém okolí – po krajině České Kanady.

Infocentrum Jindřichův Hradec
www.infocentrum.jh.cz


Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter