Letní dovolená v Jeseníkách

Dlouhou studenou zimu vystřídalo sluníčko a teplé dny provoněné jarním vánkem. Že teplota ještě poroste, o tom není pochyb, a tak můžete začít plánovat různé výlety nebo třeba i letní dovolenou. Pokud se nechystáte poznávat cizí kraje a dáváte přednost spíše domovině, máme pro vás ideální tip.

Vydejte se do Jeseníků, kde na vás čeká krásná příroda a nespočet zajímavých míst a nevšedních zážitků. Jesenický terén v létě ocení zejména milovníci turistiky a cykloturistiky, příznivci vodních nebo adrenalinových sportů, ale také rodiny s dětmi či jedinci všech věkových kategorií.

Ubytování vhodné pro jednotlivce, rodiny s dětmi i pro velké skupiny nabízí areál Skiland, který se nachází v obci Ostružná. Tento areál kromě ubytování poskytuje i volnočasové vyžití. Najdete zde dětské hřiště, kurty, posezení s ohništěm, bungee trampolínu nebo ruské kuželky. Půjčit se tu dají horské kola, koloběžky, skákací boty, trekingové hole, sportovní vybavení a další.

K areálu patří také Expozice hudebních nástrojů, kde můžete obdivovat přes pět set tradičních i netradičních instrumentů z různých koutů světa.

Nejvyšší moravské hory jsou plné dobře značených turistických stezek a cyklotras, takže se po nich můžete toulat pěšky nebo je zdolávat na kole. Mezi takové patří například cyklotrasa 6156 Kouty – Přemyslov, cyklotrasa 6157 Petrovka – Přemyslov, naučná stezka ČHS – Keprník – Šerák, naučná stezka Pasák nebo Latzelova stezka krasem Rychlebských hor.

Příznivce netradičních zážitků zajisté nadchne bobová dráha v Petříkově, horské minikáry na Ramzové i v Koutech nad Desnou, letní lyžování v Branné, horské koloběžky na Staroměstsku, jízdy na koních, strmé skalní stěny nebo vyhlídkové lety. Atraktivní jsou také hrady, zámky, dřevěné kostely, rozhledny, vyhlídkové místa či jeskyně.

Tohle a ještě mnohem více nabízí Jesenické hory. Neváhejte, přijeďte a poznejte krásy této kouzelné oblasti.

https://www.skiland.cz/ubytovani/bungee-trampolina/
https://www.navstivtejeseniky.cz/
https://www.expoziceh.cz/

 

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter