10 tipů, co podniknout s dětmi v Praze

Zdroj: Shutterstock

Pokud bydlíte v Praze, nemusíte s dětmi za zábavou cestovat nikam daleko, aktivit je tady plno. Poradíme vám, kam za zvířátky, jaká muzea budou děti bavit i kde se můžete přejíst zmrzlinou. A pokud nejste z Prahy, nechcete na pár dní přijet? Objevte tipy na ubytování pro rodiny s dětmi.

Aquapalace

Vodní svět Aquapalace nabízí pořádnou porci rodinné zábavy. Svezte se třeba na nejdelším toboganu v ČR, zdolejte divokou řeku a užijte si venkovní i vnitřní bazény, brouzdaliště, dětské skluzavky i umělé vlnobití. Máte rádi sauny? Tak tady jich mají hned 12. Vyzkoušíte je všechny?

Svíčkárna RODAS

Vyrobte si s dětmi mýdlo, svíčku nebo zdobenou čokoládu. Svíčkárnu RODAS najdete kousek za Prahou v Šestajovicích a garantujeme vám, že děti budou nadšené. Budou hrdé na své vlastní výrobky, které skvěle poslouží třeba jako dárek pro prarodiče.

Motýlí dům

Víte, že tropický ráj motýlů najdete jen pár kroků od Václavského náměstí? Součástí hračkářství Hamleys je i Motýlí dům. Vstupte do místnosti s vodopádem plné exotických rostlin a barevných motýlů. Zůstaňte v klidu a určitě si některý z nich sedne i přímo na vás.

Zdroj: Motýlí dům Papilonia

Muzeum LEGA

Legendární stavebnici LEGO milují děti i dospělí. Do Legolandu to sice máme daleko, ale nadšeni budete i v muzeu LEGA na Národní třídě. Na stavbu vystavených modelů padlo přes 1 000 000 kostiček. Součástí je i dětský koutek, kde si zkusíte vytvořit vlastní stavby.

Zoo Praha

Zoo Praha je vyhlášena jako 5. nejlepší zoo na světě. Na návštěvu si vyhraďte celý den, zoo je opravdu rozlehlá a užijte si exotická i česká zvířata, lanovku, výletní vláček i obří dětské hřiště.

Národní zemědělské muzeum

Možná by vás nenapadlo, že jedno z nejzábavnějších muzeí pro děti je zrovna Národní zemědělské muzeum. Moderní interaktivní expozice dětem přiblíží potraviny, jejich pěstování, lesnictví, rybářství i koloběh vody v přírodě. Můžete si tu zahrát na kuchaře i farmáře, převléct se do rybářského oblečení, projet se na traktoru nebo loupat perníček na Perníkové chaloupce.

Zdroj: Národní zemědělské muzeum

Muzeum fantastických iluzí

Nechat se vystřelit z děla, stát se obědem pro obra, obětí King Konga nebo se proměnit v baletku. To všechno zvládnete během návštěvy Muzea fantastických iluzí. Svět triků a iluzí najdete v Galerii Myšák u Václavského náměstí.

Bezedný kelímek zmrzliny

Kolik kopečků zmrzliny zvládnete sníst? Vyzkoušet to můžete ve vyhlášené zmrzlinárně Crème de la Crème, kde nabízí bezedný kelímek. Mají i jeho rodinnou verzi. Tak se dejte do  pořádného ochutnávání.

Stromovka

Kam se schovat za horkých letních dnů? Do Stromovky. Rozsáhlý park vám poskytne stín i zábavu. Najdete tu dětská hřiště, cesty perfektní pro brusle, kola či odrážedla a taky hvězdárnu.

Rozhledna Doubravka

Unikátní přírodní rozhlednu najdete na území městské části Praha 14. Její konstrukci tvoří kmínky akátů a v roce 2018 získala cenu v soutěži Grand Prix architektů. Vede k ní naučná stezka S vílou Mimi, která děti seznámí s přírodou a jak ji můžeme chránit. Rozhledna je volně přístupná a vstup zdarma.

Zdroj: www.rajskyvrch.cz

Plno dalších tipů na rodinné výlety po celém Česku najdete na www.explorio.cz.

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter