Za zimními radovánkami do Ostružné

Rekreanti v Jeseníkách si užívají zimních radovánek.   Přesvědčili jsme se o tom v areálu Skiland Ostružná. Provozní Sylva Janhubová potvrdila, že v jejich rodinném penzionu, hotelu i v apartmánech je až do konce února kapacita 130 lůžek zcela zaplněna.

„Kdo si chce z našich klientů příjemně zalyžovat, využívá služeb nedalekého Jonas Parku v Ostružné cca 300m od ubytování nebo sjezdovek na Ramzovském sedle a Petříkově. uvedla Sylva Janhubová. „Nejmenším návštěvníkům v Jonas Parku slouží dětský park s vlekem, 130metrovým pohyblivým  pásem a také s kolotočem.  Samozřejmostí je lyžařská škola a školička.“

Mapa sjezdovek v Ostružné a okolí. Foto: www.ostruzna.cz

Jsou i rekreanti, kteří vyhledávají klidnější prostředí. Těm Sylva Janhubová doporučuje pobyt v penzionu Skiland Petříkov. Od Ostružné je vzdálen zhruba dva a půl kilometru. Sjezdovky jsou zde pro zdatnější lyžaře i pro ty, kteří se tomuto sportu teprve začínají věnovat.

Na netradiční procházku zimní přírodou si ve Skilandu Ostružná můžete vypůjčit sněžnice. Foto: archiv Skiland Ostružná

Milovníci bruslení rádi přijmou pozvání do nedalekého penzionu Anežka, u něhož mají přírodní kluziště. Ti, co holdují plavání, zase zamíří do krytého bazénu v hotelu Park.

Penzion Skiland Petříkov se 40 lůžky je ideální pro rodinné oslavy, školení, přátelská setkání, svatební oslavy apod. Od konce března si lze pronajmout penzion celý.

Někteří rekreanti si pobyt v Jeseníkách zpestřují jízdou vlakem. Například směrem do Horní Lipové, v jejímž okolí železniční trať prochází několika údolími, která zdolává v obloucích a po viaduktech. Trasa s poměrně velkým převýšením i přes 30 promile bývá nazývána Slezským Semmeringem a její muzeum se nachází přímo ve stanici Horní Lipová. Vstup je možný po dohodě s výpravčím prakticky denně.

Ti co zavítají do Horní Lipové, si pak většinou vyšlápnou na zhruba dvoukilometrovou trasu do oblíbeného Lesního baru, který je v provozu za každého počasí.

Bowlingové dráhy ve Skilandu Ostružná.

V areálu Skiland Ostružná jsou dvě bowlingové dráhy.  Kdo si přijde zahrát, většinou přijme pozvání i do restaurace a ochutná speciality kuchařského týmu pod vedením Lubomíra Dvořáka.

Muzeum hudebních nástrojů
Ostružná láká i muzikanty z celé České republiky i zahraničí. Přímo v Areálu Skiland se totiž nachází unikátní muzeum hudebních nástrojů. Denně od 10 do 17 hodin si můžete prohlédnout zhruba 700 exponátů z různých koutů světa za účasti průvodkyně Kateřiny Radochové, která studovala muzikologii a o jednotlivých nástrojích umí zasvěceně vyprávět. A pro potěšení návštěvníků na některé i zabrnká.

Kdo hraje na hudební nástroj, návštěvu muzea ve Skilandu Ostružná si nenechá ujít. Foto: archiv Skiland Ostružná

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter