Za odpočinkem do Petříkova

Hledáte klidné místo pro Vaši dovolenou? Přijeďte do Petříkova, kouzelné malebné vesničky, kde vedle novějších rekreačních středisek můžete najít spoustu dochovaných původních chat a chalup. Oproti zimnímu období, kdy se do Petříkova za zimními sporty hrnou davy lidí, je léto poměrně klidné.

Mezi novější ubytovací zařízení patří Penzion Skiland Petříkov stojící na vyvýšeném strategickém místě naproti sjezdovky, odkud je jednak krásný rozhled a také blízko k turistickému rozcestníku. Penzion poskytuje celoroční ubytování zejména pro větší skupiny. Vhodný je pro party kamarádů, třídní srazy, rodiny s dětmi, menší svatby, školy i pro sportovní a různé jiné kluby a spolky. Budova disponuje 37 lůžky a 11 přistýlkami. Pro trávení společných chvil poslouží společenská místnost, jídelna a vybavená kuchyňka. Více o ubytování naleznete na nových internetových stránkách https://petrikov.skiland.cz/ubytovani/.

Z obce Petříkov vede několik značených turistických tras. Pokud si za cíl vyberete Paprsek nebo Smrk, máme pro Vás skvělou zprávu. Trasy nespadají do CHKO a borůvková sezóna už je v plném proudu, takže si po cestě můžete volně nasbírat tolik borůvek, kolik jen unesete. Tento tip určitě ocení také ti z Vás, kteří turistice zrovna neholdují.

Neváhejte a přijeďte za zábavou i relaxací do krásné horské přírody Jeseníků!

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter