Klimkovice

Klimkovice leží na hlavní silnici I/47 Hranice – Odry – Fulnek – Bílovec – Ostrava. Rozkládají se přibližně na 49° 47′ severní šířky a na 18° 08′ východní délky.
Klimkovice se nacházejí v těsné blízkosti Ostravy (7 km). Dějiny města sahají do 2. poloviny 14. století. Na první pohled zaujmou typickou siluetou bizarní věže kostela a starobylého zámku.

Na území katastru Klimkovic se nacházejí Sanatoria Klimkovice – lázeňský areál se rozkládá v lesnaté krajině na úpatí Nízkého Jeseníku, v krásné přírodní scenérii s výhledem na panorama Beskyd.

Dnešní Klimkovice jsou se svými více než 4 000 obyvateli rozvíjejícím se městem s cílem přizpůsobit se požadavkům a úrovni lázeňských měst.
Přestože se nachází v těsné blízkosti velké průmyslové aglomerace Ostravy, zachovalo si dosud svůj idylický přírodní ráz, svěží zeleň a čistotu venkovského prostředí.
Klimkovice jsou součástí chráněné krajinné oblasti Poodří.
Uchvátí Vás harmonicky utvářená krajina parkového charakteru s množstvím rozptýlené zeleně. Lužní lesy, mokřady a několik rybničních soustav v okolí Klimkovic jsou oázou klidu při výletech a procházkách. Krajinou kolem Klimkovic vede celá řada značených cest pro pěší turisty. Nejkrásnější procházka vede údolím Polančice, kde lidskými zásahy neporušená říčka meandruje údolím a vytváří pohádková zákoutí.

Město Klimkovice získalo dotaci z Moravskoslezského kraje na komunitní akci – revitalizaci studánek.
Díky tomuto projektu se v Klimkovicích znovuzrodilo pět studánek – Liduščiny, Kouzelná, Pod Chmelníkem, Habrová a Lihovarská studánka.
V Klimkovicích a okolí tak máte možnost navštívit příjemná odpočinková místa uprostřed přírody.

Kontakt na infocentrum
Web:                          www.mesto-klimkovice.cz
e-mail:                       bilkova@mesto-klimkovice.cz
tel.:                             +420 556 420 005

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter