Zamiřte během školního výletu do areálu Skiland a Expozice hudebních nástrojů!

Velikonoční prázdniny skončily, je pravý čas na plánování školních výletů. Pokud stále váháte nebo nemáte představu, kam vyrazit, máme pro vás skvělý tip. Hory, krásná příroda, čerstvý vzduch, spousta zajímavých míst, velký areál s bungee trampolínou a dalšími atrakcemi, Expozice hudebních nástrojů… Že to zní lákavě? Tak právě tohle nabízí Jeseníky a areál Skiland v obci Ostružná.

Areál Skiland  návštěvníkům kromě ubytování nabízí i volnočasové aktivity. Mezi největší atrakce patří bungee trampolína, kolotoč, ruské kuželky, člověče nezlob se v životní velikosti, či dětské hřiště se slack line. Hojně využívané jsou též kurty nebo venkovní posezení s ohništěm.

K areálu patří také Expozice hudebních nástrojů, kde má návštěvník možnost vidět spoustu zajímavých instrumentů z různých koutů světa. Kromě Antarktidy jsou zde zastoupeny soudobé i historické instrumenty ze všech kontinentů, nejvíce z Evropy. Ve sbírce jsou rovněž různé nástroje používané k rituálům či exponáty opředené tajemstvím a mystikou.

Expozice je otevřená každý den od 10 do 17 hodin. Využít můžete také komentované prohlídky, díky které se dozvíte spoustu zajímavých informací o jednotlivých hudebních nástrojích.
Neváhejte a přijeďte do Jeseníků, které vám nabízí plno krásných míst a spoustu nevšedních zážitků.

 

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter