Fleret a Šuláková opět v Ostružné na Skilandu

Koncert skupiny FLERET se v Ostružné na Skilandu stal již tradicí. O velikonočním víkendu v sobotu 31. března to bude už pošesté, co sem kapela zavítá a po více než deseti letech s Fleretem přijede i Šuláková.

První vystoupení této dvojice – Fleret plus Šuláková -  se zde konalo na podzim 2007 v útulné restauraci, která i přes kapacitně omezené prostory dokázala pojmout stovku návštěvníků. Tehdy s kapelou vystupovala legendární Jarmila Šuláková, jejíž nezaměnitelný hlas, dobré slovo a především pěvecký projev dokázaly pohladit srdce nejednoho posluchače.

Další roky se Flereti do Ostružné vraceli sami bez své „královny lidové písně“ a jejich pravidelné návraty a muzicírování na Skilandu si získávaly čím dál více lidí. Většímu počtu návštěvníků přály i prostory restaurace, která byla rozšířena o sál. Rekord padl v říjnu 2016, kdy na koncert přišlo trojnásobně větší publikum, než tomu bylo roku 2007.

Letos na Skilandu po boku muzikantů bude stát opět Šuláková, dcera již zesnulé Jarmily Šulákové, Zuzana. Své matce je velmi podobná nejen vizuálně, ale i hlasově. Vedle nezapomenutých písní Fleretu, jako Zafúkané, Sbohem galánečko, Večer křupavých srdíček, Vizovice, a dalších, tedy uslyšíte i Ovečky zaběhnuté, Na Vsetíně tam je lúka a mnoho jiných písní, které se za ty léta vřezaly do paměti.

Přijďte do Jeseníků ochutnat krásu Valašska prostřednictvím folkrockové hudby a lidových písní v podání vizovické kapely Fleret a Šulákové i Vy.

 

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter