Dopřejte si odpočinek v přírodě na Vysočině

Pokud potřebujete odpočinek a hledáte klidné prostředí, kde by byl váš relax dokonalý, máme pro vás tip. Chata Doubravka je moderní vzdělávací a rekreační středisko, které se nachází na polosamotě na Vysočině v prostředí Železných hor a řeky Doubravy, kde najdete celou řadu příležitostí nejen k procházkám a odpočinku, ale i k dalším aktivitám.

Doubravka je cílem turistů z celé republiky. Středisko se primárně zaměřuje na skupinové pobyty ale není určeno jen rodinám s dětmi, ale díky rozsáhlým ubytovacím možnostem zde můžete pořádat srazy přátel, teambuildingy, sportovní či meditační soustředění nebo svatební a jiné oslavy. Jedná se také o oblíbené místo pro školní pobyty, kterým je uzpůsoben i jídelníček dle platné legislativy.

A kde všude zde můžete složit hlavu? Hlavní budova nabízí až 70 postelí v jednotlivých pokojích. Venkovní chatičky disponují až 24 lůžky. Využít lze také dva mobilní domky s 10 – 14 lůžky a netradiční velký Tee-pee stan s kapacitou 10 lůžek. Pro společenské vyžití zde najdete také čtyři společenské místnosti vybavené nejen k zábavě, ale také k odpočinku. Místnosti jsou prostorné a vybavené i pro případ nepříznivého počasí.

Dýchat čerstvý vzduch a relaxovat v přírodě můžete, aniž byste si ukrojili z komfortu. Pobyt tak můžete absolvovat se snídaní, polopenzí a plnou penzí. Součástí chaty je navíc i bar s širokou nabídkou nealkoholických a alkoholických nápojů a drobného občerstvení.

Okolí střediska vybízí k pěším i cyklovýletům, či procházkám v krásné přírodě. Přímo pod střediskem teče řeka Doubrava a začíná chráněná přírodní rezervace, kterou tvoří zaříznuté kaňonovité údolí se skalními věžemi, vodopády a naučnými stezkami. Náročnější návštěvníci si jistě užijí horolezení (středisko disponuje horolezeckou stěnou a vlastním lesem), a i v zimě je zde skvělé vyžití a to nejen pro běžkaře. V blízkosti se nachází originální skanzen na Veselém Kopci, či oblíbená vodní nádrž Seč. Zvídavější turisty jistě uspokojí návštěva zámku Chotěboř.

Pokud hledáte relaxaci v klidném prostředí uprostřed krásné přírody, neměla by chata Doubravka ujít Vaší pozornosti. Dopřejte si to nejlepší po náročných pracovních dnech.

 

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter