STOLOVÁNÍ V JAPONSKU

Rýže, ryby, sushi, miso – pod těmito slovy si většina z nás vybaví právě japonskou kuchyni. Obecně se říká, že je velmi zdravá a výživná, ale je tomu tak i ve skutečnosti? A v čem vězí největší rozdíly mezi japonskou a západní kulturou stravování? To si povíme v následujícím článku zaměřujícím se na tradiční styl japonského stolování.

Snídaně šampionů

Během tradiční snídaně v Japonsku se můžete těšit na polévku miso, nakládanou zeleninu, grilovanou rybu, zeleninový salát, rýži či vaječné omelety tamagoyaki. Důležitá věc je, že v japonském stylu je jídlo pečlivě rozděleno do několika misek a malých talířků a jejich barva a tvar hraje podstatnou roli (oproti evropskému stylu s jedním talířem). S pečivem se v běžných domácnostech ve formě toastového chleba setkáte, ale neočekávejte slanou chuť a křupavý okraj. Japonské pečivo je převážně sladkého charakteru a podává se u snídaně otoastované se slaným máslem nebo roztopeným sýrem. Sýr je také pro Evropana zklamáním, neboť druhů je zde poměrně málo a chuťově se od sebe výrazně neliší. Jsou zde populární krémové/tavené sýry a “sýrové mixy” – několik druhů sýrů nastrouhaných a smíchaných dohromady. Snídaně je pak doplněna zeleným čajem nebo kávou. Typicky japonskou snídani máte možnost vyzkoušet například při přenocování v japonských lázních onsen.

Slavnostní stolování

Účastníte-li se formálnější události, oběd nebo večeře bude pravděpodobně ve stylu kaiseki rjóri, kdy se jídlo skládá z mnoha chodů a je velmi pečlivě aranžováno. Využívá se sezónních potravin a velký důraz se klade na momentální roční období. Na jaře se využívá tématiky sakur, zatímco na podzim krásně zbarvených odkvétajících listů. Jako dekorace jsou často použity skutečné květy nebo lístky zdůrazňující období a také provázanost s přírodou. Napoprvé může být obtížné poznat, zdali jsou rovněž určeny ke konzumaci. Chodů je většinou okolo 9, ale může být i více. Začne se svěžím předkrmem, následuje polévka a obvykle se pokračuje otsukuri – plátky syrové ryby. Poté chody s grilovanou, vařenou a smaženou zeleninou, masem nebo mořskými plody. Na závěr se zaplníte rýží a sladkým dezertem. Ač se to na začátku nemusí zdát, na konci odcházíte plní na dva dny dopředu. Tento typ stolování se většinou odehrává v místnosti s tatami, někdy i s výhledem do krásně upravené zahrady a s tradičně oděnou obsluhou.

Každodenní stravování ovšem není několika-chodové menu s perfektní stylizací (i když vzhled jídla zde dělá hodně). Pokud si přece jen chcete dopřát tradičnější oběd ve stylu kaiseki, existuje v jednodušší formě jako teišoku rjóri v restauraci nebo jako známé bentó boxy v cestovní variantě. Teišoku rjóri se oproti klasickému kaiseki rjóri liší v nejen v počtu jídel, ale také ve formě servírování, kdy dostanete jeden tác, obsahující všechny chody najednou. Obecně zde není žádné striktní pořadí, ve kterém chody konzumovat a proto se nemusíte bát faux pas.

Běžný den

Pokud uvažujeme ve smyslu tradičního jídla, japonské stravování lze brát za zdravé. Avšak v běžném každodenním shonu se oběd často odbude nudlovými jídly jako je například ramen nebo udon. Hodně se setkáváme se smaženými jídly jako zelenina, maso a mořské plody smažené v těstíčku tempura nebo kuřecími kousky v kořeněném obalu karaage. Velmi populární volbou je také smažený vepřový řízek s japonským kari a rýží nebo oběd v čínském stylu s knedlíčky gjóza, apod. A pokud není čas na restauraci, lze většinu těchto jídel zakoupit i v konbini (convinience store), kde vám je při nákupu zdarma ohřejí a doplní hůlkami. Samozřejmě jsou zde i zdravější varianty jako pohankové nudle soba nebo zeleninové saláty. Obecně ale prohrávají v olejové a smažené konkurenci.

V domácím prostředí se často setkáte s japonskou kari omáčkou s hovězím masem a zeleninou, vývaru se zeleninou a plátky masa – nabe, tempurou a mnohem dalšího. Může být překvapením, že pro běžné vaření zde ve velkém používají již předpřipravené produkty. Například kari omáčku koupíte již hotovou, pro ochucení polévky nabe rovněž koupíte vakuovanou verzi a na těstíčko tempura je populární předem namíchaná směs. Tu si lze přitom připravit doma z jednoduchých surovin za pár minut. Zdali je to pohodlnost, která činí tyto polotovary tak populární, je otázkou. Je ovšem jisté, že Japonsko má stravování v malíčku.

Chcete ochutnat japonskou kuchyni a poznat místní kulturu? Na portálu dovolená Japonsko si můžete vybrat s připravených balíčků nebo si dojednat schůzku nad originálním itinerářem dle Vašich přání a doporučení specialistů z CK Go2.

 

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter