Dovolená v Řecku je stále nejžádanější

Řecko je destinace s bohatou historií a památkami, které lákají nejednoho turistu. Vzhledem k cenám, exotickému prostředí a blízkosti, je Řecko nejlákavějším místem pro trávení dovolené párů, či rodin.

Klidná dovolená

Přestože je to jedno z nejhornatějších míst Evropy, navštěvují toto místo lidé z celého světa. Lákají je přitom především Athény, Delfy, či Kréta, ale také další místa a ostrovy této kouzelné země. Řecko totiž kromě rozmanitosti prostředí a krásné přírody nabízí také naprosto pohodovou atmosféru, klid, a pokud vyrazíte do města, téměř na každém kroku uslyšíte hudbu. Zdejší obyvatelé jsou přívětiví a přátelští.

Kuchyně pro náročné

Přesvědčit by vás mohla také řecká kuchyně, která se skládá především ze zdravých a chutných jídel. Zejména potom stojí za ochutnání místní rybí speciality, ovoce, či oblíbený Gyros. Specialitou této země je potom zdravý olivový olej.

Počasí přeje vždy

Dalším velkým plusem, které láká našince do Řecka je počasí. Díky umístění destinace je takřka neměnné a je takřka nemožné, abyste měli během dovolené „špatné počasí“. Je zde typicky středomořské podnebí, z čehož vycházejí i průměrné teploty. V létě se teploty pohybují kolem 30°C, v horkých dnech se vyšplhají až na 40°C. Pokud předpověď hlásí déšť, jedná se většinou o krátkodobé přeháňky. Řeckem také zpravidla vane mírný vítr, který pobyt v teplém počasí výrazně zpříjemní.

Pláže

Při volbě dovolené jste jistě řešili také, jaká bude pláž u moře. Vězte tedy, že v Řecku je to zpravidla příjemná písčitá pláž, nebo s drobnými kamínky. Pláž, která by byla poseta obrovskými kameny, jako je například v Chorvatsku, zde takřka nenajdete. Výběr toho nejlepšího hotelu, v té nejlepší oblasti je už na vás, ale pokud chcete klidnou dovolenou v krásném exotickém prostředí, Řecko by nemělo chybět mezi horkými kandidáty.

 

 

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter