Cestování po jižní Moravě

Slunce, výhled na krajinu plnou zeleně a k tomu pohárek kvalitního vína. O čem je řeč? Jednoduchá hádanka, kterou zvládne snad každý – jde o jižní Moravu. Tento region se stal oblíbeným cílem mnoha cestovatelů hned z několika důvodů. Kromě pravého moravského vína se chlubí parádními cyklostezkami, pohádkovou přírodou a spoustou historických památek, které stojí za vidění. Pokud tedy přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou a přitom nejezdit za hranice, máme pro vás několik tipů, kam zavítat právě na jižní Moravě.

Vinice, Pálava a výlet do aquaparku

Mezi nejznámější místa celé Moravy patří bezesporu lokalita Mikulova. A není divu. Toto centrum dobrého vína, folkloru a moravských tradic má svým návštěvníkům vždycky co nabídnout. Mimo jiné turisté oceňují množství aktivit na jednom místě: hned za rohem najdete Chráněnou krajinnou oblast Pálava tvořenou vápencovým pohořím, svou rozlohou ohromující Novomlýnské nádrže nebo nejmodernější zábavní centrum v celé České republice Aqualand Moravia v Pasohlávkách.  Pokud by vás návštěva Mikulova a okolí lákala, ubytovat se můžete třeba právě zde.

Historické Znojmo a rakouské lázně

Dalším cílem na jižní Moravě je město Znojmo, které je přímo nasáklé historií. Vydat se tam můžete třeba k Rotundě svaté Kateřiny nebo do ohromujícího kostela svatého Mikuláše. Dobrodruzi pak určitě ocení návštěvu podzemního znojemského labyrintu, který ve svých zdech skrývá nejedno tajemství středověkého města. Kromě procházek po Znojmě byste neměli zapomenout také na návštěvu Vranovského zámku, který proslavila známá česká pohádka Nesmrtelná teta. A pokud si budete chtít odpočinout po náročném dni plném výletů, zajeďte si do nedalekých rakouských termálních lázní Laa, do kterých se ze Znojma dostanete autem během půl hodiny. Užít si Znojmo spolu s lahvinkou kvalitního vína můžete například v tomto příjemném hotelu.

Dovolená pro všechny

Jižní Morava je zkrátka studnicí výletů, kterou jen těžko vyčerpáte během několika dnů. Pokud proto stále váháte, kam letos na dovolenou, jižní Moravu byste minout neměli. Zábavu si tu totiž užijí naplno jak malí, tak i dospělí.

 

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter