Výhody a nevýhody individuálního cestování

Cestování ve Vaší režii

Cestování na vlastní pěst vyžaduje trochu odvahy, dobrodružství v krvi a organizační schopnosti. Jak to ale jednou zkusíte, zalíbí se Vám být pánem svého času a otevřou se před Vámi nové možnosti, jak strávit dovolenou podle svých představ. Jaké jsou výhody a nevýhody individuálního cestování a uměli byste si ho náležitě užít i Vy?

Proč individuální cestování?

Někoho baví listovat katalogy cestovních kanceláří, jiní pátrají po levném ubytování, letenkách ve slevě a nejrychlejších trasách do místa určení. Co nejvíce láká turisty, aby se vydali do světa na vlastní pěst? Nejčastějším důvodem je cena, poté volnost při zařizování dovolené, pořádná dávka adrenalinu a specifické požadavky, které nejsou v silách cestovek. Mimochodem – věděli jste, že všechno hravě zaplatíte přes internet, včetně letenek?

Dovolená podle Vašich představ

Individuální cestování dává prostor pro realizaci všech plánů a přání. Můžete se vydat, kamkoli se Vám zlíbí, měnit plány na poslední chvíli a rozjet se do míst nezasažených masovou turistikou. Nečekané situace Vás psychicky posílí a zvednou Vám sebevědomí.

Základem je znalost cizí řeči

Ne každému ale cestování na vlastní pěst vyhovuje. Kolem dovolené je spoustu věcí na zařizování, a to by zřejmě nevyhovovalo pracovně vytíženým lidem. Pokud nastane v cizině nějaký problém, jste odkázáni sami na sebe a všechno si musíte vyřešit sami, což vyžaduje dobrou znalost cizího jazyka.

 

Větší časová náročnost

Individuální cestování je náročné na přípravu a je zapotřebí naplánovat si všechno dopředu. I když dovolená bez cestovní kanceláře vyjde levněji, potřebujete mít dostatečnou finanční rezervu, kdyby se cokoliv pokazilo. Pro klidnější pocit si zjistěte všechny důležité telefonní kontakty a adresy, které by se Vám mohly na cestách hodit.

 

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter