SIGNUM LAUDIS – CURLING

Matrixem kvalitního rekreačního ubytování v Jizerských horách je jistě prvorepubliková vila nejznámějšího regionálního stavitele té doby A. Vosátka ve Velkých Hamrech, nově zrekonstruovaná na penzion SIGNUM LAUDIS. Všechny možné původní dochované prvky pamatují rok 1921, kdy byl tento skvost Jizerských hor postaven. Již z tohoto úvodu je patrné, že se SIGNUM LAUDIS hlásí k nejlepším tradicím estetiky a hotelnictví.

CURLING je vyjma hokeje jedinou zimní kolektivní hrou. Historické záznamy zmiňují CURLING již ve středověkém Skotsku. Výrazný krok k jeho popularitě byl učiněn v roce 1924 uvedením na Olympiádě v Paříži. Obnovená premiéra se uskutečnila na ledových drahách v Naganu 1998 a nadále je CURLING tradičním sportem programu Olympijských her.

Základní kamenem nemovitosti SIGNUM LAUDIS je kámen v interiéru i exteriéru. Vnitřní kamenné schodiště s železným ozdobným zábradlím, původní dřevěné dveře i se skleněnými leptanými výplněmi, špaletová okna, skleněné vitráže, dřevěné obložení, původní parkety, odkryté trámoví střechy v půdním apartmánu – toť lahodný estetický koktejl přírodních materiálů pro oči hostů.

Základním kamenem CURLINGU je šestnáct žulových kamenů a ledová plocha. Příroda sama produkuje materiál k nádhernému sportu dílem přirozeně jednoduchému, ale zároveň umožňujícímu hlubokou strategii hry. Jenom je třeba, aby paní zima ukázala svou vlídnou mrazivou tvář.

SIGNUM LAUDIS poskytuje nadstandardní ubytování za podstandardní ceny pro 20 hostů s možností dodání 8 lůžek pro další hosty bez výrazné ztráty komfortu. SIGNUM LAUDIS je situován do krásně vybavených dvou dvoupokojových (á 2 lůžka) apartmánů a dvou třípokojových (á 2 lůžka) apartmánů s velkorysou rozlohou 70 – 165 m2 plochy. Každý apartmán má svojí plnohodnotnou kuchyni, 2xWC a sprchový kout. Vybavením odpovídá SIGNUM LAUDIS dle obecných představ úrovni čtyř hvězdiček bez restaurace.

CURLING hrají na ledové ploše vždy dvě družstva (2-4 hráči), každé má k dispozici 8 kamenů, které střídavě odhazují. Na konci hrací dráhy jsou soustředné kruhy s vyznačeným středem a úkolem družstva je v každém kole umístit svůj kámen co nejblíže středu. Protivník se naopak snaží svým kamenem odstranit výhodněji umístěný kámen soupeře.

SIGNUM LAUDIS umožňuje svým hostům kromě skvělého ubytování využívání rozsáhlého vějíře zajímavých služeb v ceně. TV, WI-FI, privátní parkoviště pod uzamčením, úschovna lyží, interiérové hry, knihy a CD jsou součástí většiny ubytovacích zařízení. SIGNUM LAUDIS nabízí víc – dlouhou elektrickou autodráhu, biliár, suchou saunu, úžasný venkovní koupací sud – vyhřátý je pod hvězdami neodolatelný, v létě bowling a koupací přírodní bazén.

Podstata CURLUNGU umožňuje věnovat se této hře komukoli – ženám i mužům bez ohledu na věk, vzrůst nebo fyzickou připravenost. Kombinuje základní tělesnou zdatnost a šikovnost s minimální představivostí a strategickým uvažováním. Důležitou roli při odhodu kamene hraje nejen směr, ale i rychlost kamene a také předvídavost možného dalšího pokračování ve hře soupeře.

Podstatou úspěchu penzionu SIGNUM LAUDIS je serióznost, ochota, čistota, poctivý přístup k hostům – každý je pro nás VIP. Neustále se snažíme vylepšovat prostředí penzionu a rozšiřovat služby.

SLOUŽÍME HORNÍM DESETI MILIONŮM

Základem CURLINGU je fair play. Snahou není zvítězit za každou cenu. Rozmanitost a skutečnost hry bez virtuálních vlivů je živnou půdou pro zábavné aktivity života každého člověka.

CURLING a SIGNUM LAUDIS – dva subjekty životních aktivit jsou spojeny znovuotevřením curlingové dráhy v penzionu SIGNUM LAUDIS, Velké Hamry 429, pro ubytované hosty, ale i pro veřejnost. Více se lze dozvědět na stránkách SignumLaudis.cz. Rezervaci ubytování i CURLINGU je možno provést buď emailem na adrese KRBEC@RAZ-DVA.CZ nebo telefonicky na čísle 603 812 708 (Krbec), CURLING lépe na čísle 734 384 498 (Skoupý).

Čas strávený v penzionu SIGNUM LAUDIS nebo na curlingové dráze budete rozhodně řadit mezi smysluplný a příjemně strávený.

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter