Power nap aneb to pravé zdřímnutí nejen pro cestovatele

Vědecké studie opakovaně dokazují blahodárné účinky denního zdřímnutí. Dle australské studie by se tak mělo dít mezi 13 – 16 hod. a trvat mezi 5 – 30 minutami. Krátká pauza prý zvyšuje produktivitu práce až o třetinu.  Společnosti jako Google již o tomto vědí své a instalují pro své zaměstnance prostory určené pro odpočinek.

Power-napping je speciální metoda mikrospánku, známá take jako tzv. technika klíče. Díky této metodě se můžete tak uvolnit a načerpat tolik energie, jako byste prospali hodinu. Elektrická aktivita mozku se proměňuje v průběhu jednotlivých fází spánku a bdění. Pomocí elektroencefalografie (EEG) můžeme měřit a zaznamenávat elektrické proudění v mozku.

Pro power-napping již existují nejen metody, ale také četné pomůcky. Jedním z nich je kontroverzní produkt Ostrich Pillow od autorské dvojice designérů Kawamura-Ganjavian ze studia Banana Things. Key Portilla-Kawamura a Ali Ganjavian se poznali v Londýně na konci 90. let, když oba studovali architekturu. Jejich studia v současné době sídlí v Madridu, Lausanne, Bruselu, Londýně a Paříži.

Polštář Ostrich Pillow je určen pro odvážné milovníky designu. Polštář se hodí pro někoho, kdo si chce zdřímnout během cestování nebo si dát šlofíka na stole v kanceláři. Uvnitř polštáře jsou silikonem potažené mikro kuličky, které izolují hluk, zároveň vytváří teplé a příjemné prostředí. Kuličky tlumí okolní hluk a zároveň regulují teplotu, takže se člověk nemusí bát, že se v polštáři zpotí. Člověk tak získá svůj vlastní v podstatě prostor kdekoliv, protože u Ostrich Pillow člověk vlastně neví, jestli jde o součást oděvu nebo polštář. Do polštáře můžete složit společně s hlavou taky ruce. Všechny polštáře jsou ručně vyráběny ve Španělsku, a ačkoli vypadají spíše jako helma, polštář je velmi lehký.

Tak se nebojte, buďte odvážní a zabořte své unavené hlavy do měkoučkého ticha.

Na českém trhu působí několik prodejců originálních produktů Studia Banana Things, stejně tak jako najdete mnoho napodobenin z levných materiálů. Ceny originálních produktů začínají na 1 900 Kč pro Originál, 800 Kč pro Light verzi a 700 Kč verzi Mini. Mezi autorizované prodejce patří např. www.chillax.cz kde najdete téměř veškerý jejich sortiment.

Zdroj: Quality of Life Observer, online

 

Sdílejte tento článek
  • Print
  • Facebook
  • Twitter